Idź do treści strony
 • Ikona Kontakt

  Olsztyński Park Naukowo-
  Technologiczny

  ul. Władysława Trylińskiego 2
  10-683 Olsztyn
  tel. 89 612 05 00

EBN W LUXEMBURGU- RELACJA Z WIZYTY

W Luxemburgu odbyła się coroczna konferencja ośrodków zrzeszonych w sieci EBN (European Business Network) , której OPN-T jest członkiem od stycznia 2018 r.


Konferencja odbywała się w Technoport, który powstał w 1998 i jest pierwszym inkubatorem w Luxemburgu, mieści się w dawnej fabryce stali.

Podczas pierwszego dnia miałam okazję posłuchać doświadczeń startupów, dojrzałych firm które funkcjonują w różnych krajach. Dyskusja skupiała się wokół przejścia start-upów w scale-upy, czyli firmy rozwinięte.

Swoją ścieżkę przejścia od start-upu do scale-upu  opowiedział m.in. Robert Glaesener, współwłaściciel firmy TalkWalker zajmującej się marketingiem i PR w social mediach.

Wielokrotnie w swojej wypowiedzi podkreślił wagę zespołu jako kluczowego czynnika sukcesu firmy.

Drugi dzień konferencji to dwa zagadnienia:

1.       Perfekt pitch – inwestorzy, przedstawiciele VC z Brazylii, USA oraz Chin przedstawili

i swoje sugestie co do idealnego wystąpienia.

2.    Internacjonalizacja - żeby wejść z sukcesem na rynek zagraniczny trzeba dobrze poznać kulturę wybranego kraju, konkurencję, wiedzieć jak rozmawiać z potencjalnymi inwestorami, ale też klientami.

W EBN, właśnie wystartowały  projekty, które wspierają start-upy w zdobyciu rynków USA, Chin i Brazylii. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z warunkami udziału w programach. Nabór już rozpoczęty dla tych, którzy swoją przyszłość upatrują na rynku USA.

Poniżej strony do  każdego z programów.

https://usa.enrichcentres.eu/

http://china.enrichcentres.eu/

http://brazil.enrichcentres.eu/

Pozdrawiam

Magdalena Statucka

 

GALERIA