Idź do treści strony
 • Ikona Kontakt

  Olsztyński Park Naukowo-
  Technologiczny

  ul. Władysława Trylińskiego 2
  10-683 Olsztyn
  tel. 89 612 05 00

GAZETA WYBORCZA O AMBER LABORATORIES.

Igor Kaczmarczyk, student medycyny i biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, z zamiłowania biolog twórca firmy Amber Laboratories opisuje swój sukces w Gazecie Wyborczej.


 

Firma Amber Laboratories Sp.z .o.o. była uczestnikiem pierwszej edycji projektu "Hub of Talents", stworzonego wspólnie z innymi technoparkami z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Celem opracowywanych przez niego preparatów jest skuteczne zwalczanie opornych na antybiotyki bakterii takich jak gronkowiec złocisty, w trudno gojących się infekcjach skórnych. Inspiracją do poszukiwania nowych sposobów zabijania bakterii był fakt, że coraz więcej stosowanych obecnie antybiotyków nie ma już wpływu na niebezpieczne dla zdrowia bakterie, a silne preparaty antybiotykowe zabijają większość, nawet pozytywnych dla organizmu człowieka mikroorganizmów (stąd przy terapiach antybiotykowych zaleca się przyjmowanie probiotyków, które odnawiają naturalną florę jelit). W projekcie podjęto się opracowania innowacyjnych produktów, które działają leczniczo w zupełnie nowy sposób: miejscowo, zabijając jedynie bakterie niebezpieczne, a pozostawiając przy życiu większość naturalnej flory bakteryjnej.

 

WYWIAD W GAZECIE WYBORCZEJ.