Idź do treści strony
 • Ikona Kontakt

  Olsztyński Park Naukowo-
  Technologiczny

  ul. Władysława Trylińskiego 2
  10-683 Olsztyn
  tel. 89 612 05 00

NIE BĄDŹ TAKI, DAJ NA ZWIERZAKI

To hasło przewodnie wielkiej zbiórki karmy, koców, ręczników, zabawek oraz wszystkiego co może przydać się w schronisku dla zwierząt.


To hasło przewodnie wielkiej zbiórki karmy, koców, ręczników, zabawek oraz wszystkiego co może przydać się w schronisku dla zwierząt.

Zbiórka prowadzona jest dla FUNDACJI NIECHCIANYCH ZWIERZĄT w Bartoszycach KRS: 0000710167.

Odbywać się ona będzie w dniach 27.06 do 04.07.

Akcje koordynuje Green Miles Sp. z o.o. przy wsparciu Olsztyńskiego Parku Naukowo- Technologicznego.

Fundacja Niechcianych Zwierząt składa się z osób, które pracują w 100% charytatywnie, niosąc pomoc najsłabszym i najbardziej potrzebującym zwierzętom. Są to ludzie, którzy nie boją się wyzwań i nie boją się pracy. Jak mówią sami o sobie: „jedyne czego się boją to, że nie będzie ich stać na leczenie czy utrzymanie podopiecznych. Boją się, by nie nadeszła chwila, kiedy o życiu czy zdrowiu zwierzaka będzie decydował pieniądz”.

Aktualnie fundacja ma pod opieką w kilku punktach tymczasowych w Bartoszycach w sumie 61 dorosłych kotów oraz 19 kociąt (nie licząc dokarmiania kotów wolnożyjących w terenie).

Poza tym, że aktywnie i szerokoaspektowo pomagają psom z tymczasowego gminnego punktu przetrzymań - mają również  na utrzymaniu 5 psiaków uratowanych lub odebranych interwencyjnie.

Ich podopieczni to w wielu przypadkach zwierzaki z problemami zdrowotnymi, dlatego wymagają specjalnego żywienia. Jest to jedno z większych wyzwań, bo karmy te nie są tanie.

Co jest najbardziej potrzebne? Koce, legowiska, miski, ręczniki, zabawki, drapaki, podkłady, termofory i oczywiście KARMA… każda ilość, każda jakość. Oczywiście byłoby wspaniale gdyby udało się zebrać karmę specjalistyczną (weterynaryjną) dla psów i kotów w trakcie leczenia oraz szczególnie karma oraz mleko dla małych kociąt, które wymagają dokarmiania. Choroby z którymi borykają się podopieczni fundacji to u kotów m.in. chore nerki, chłoniaki, potworniaki, koci katar. Są wśród nich również seniorzy i małe kociaki. Psy z takimi schorzeniami jak: babeszjoza, silna anemia, niedożywienie, krzywica, krwotoczne zapalenie jelit.

W każdym gabinecie weterynaryjnym można dostać specjalistyczną karmę zalecaną przy leczeniu powyższych dolegliwości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich lokatorów oraz pracowników OPN-T do wsparcia tej charytatywnej akcji. Każda ilość się liczy. Rzeczy nie muszą być nowe.

Paczuszki można dostarczyć do firmy Green Miles Sp. z o.o. budynek B1 lub zostawić w sekretariacie w tym samym budynku. Można też zadzwonić pod numer 510283002 a wtedy odbierzemy je osobiście.

Zwierzoluby Liczymy na Waszą pomoc i ogromne serducho…