Idź do treści strony
 • Ikona Kontakt

  Olsztyński Park Naukowo-
  Technologiczny

  ul. Władysława Trylińskiego 2
  10-683 Olsztyn
  tel. 89 612 05 00

SZLACHETNA PACZKA 2018

Wzorem lat ubiegłych Olsztyński Park Naukowo – Technologiczny (Lokatorzy oraz Administracja OPN-T) włączył się w akcję „Szlachetna Paczka”, której ideą jest pomoc wybranej rodzinie/osobie znajdującej się w niedostatku.


Szanowni Państwo,

 Wzorem lat ubiegłych Olsztyński Park Naukowo – Technologiczny (Lokatorzy oraz Administracja OPN-T) włączył się w akcję „Szlachetna Paczka”, której ideą jest pomoc wybranej rodzinie/osobie znajdującej się w niedostatku.

Nasza pomoc w tym roku skierowana jest do Denisa (19 l.), który mieszka sam po opuszczeniu Domu Dziecka (kod WAR-2584-590946)

Denis nie zna swojej biologicznej rodziny, prawie całe życie spędził w Domu Dziecka. Przebywał również w dwóch rodzinach zastępczych, ale ostatecznie w żadnej na stałe. Obecnie stara się usamodzielnić, co nie jest dla niego łatwe ze względu na niepełnosprawność (rozszczep podniebienia, niedosłuch). Stara się usamodzielnić. Pomimo tego, że w tygodniu uczy się w szkole specjalnej zawodowej (na kierunku kucharz), w weekendy pracuje dodatkowo w gastronomii. Oprócz zarobionych przez siebie pieniędzy (200 zł. - 300 zł.), Denis utrzymuje się ze świadczenia w ramach programu dla usamodzielniających się, alimentów i zasiłku okresowego (łącznie 1000 zł.). Po odliczeniu kosztów wynajmu pokoju oraz dojazdu na rehabilitację i wizyty lekarskie, na życie zostaje mu 550 zł.

 

Mimo przeciwności losu, Denis jest bardzo ambitny i chce skończyć szkołę. Obecnie szuka lepiej płatnej pracy, która będzie dla niego satysfakcjonująca i rozwijająca jego pasję do gotowania. Młody mężczyzna bardzo lubi muzykę. W rodzinie zastępczej nauczył się grać na gitarze i marzy o tym, że kiedyś będzie mógł rozwijać też tą pasję - na własnej gitarze.

Wśród najważniejszych potrzeb Denis wymienia przede wszystkim buty zimowe i ciepłą zimową bluzę, których nie posiada. Jego wielkim marzeniem jest własny komputer, którego nigdy w życiu nie miał- używany laptop, na zakup którego nie jest w stanie sobie pozwolić- chciałby dzięki niemu rozwijać swoje pasje i uczyć się, potrafić samodzielnie robić opłaty.

 

Podczas poprzednich akcji „Szlachetna Paczka”, Państwa włączenie się w tę szczytną inicjatywę pozwoliło nam w pełni zrealizować potrzeby zgłoszone przez wybrane rodziny.

Serdecznie zapraszam do ponownego połączenia sił Administracji i Lokatorów OPN-T, by i w tym roku Święta Bożego Narodzenia były czasem radości dla kolejnej potrzebującej wsparcia osoby.

W celu sprawnego skompletowania paczki, prosimy by osoby zdecydowane na zakup konkretnego produktu POTWIERDZIŁY CHĘĆ ZAKUPU MAILEM NA ADRES sekretariat@opnt.olsztyn.pl (w załączniku lista potrzebnych rzeczy)  a następnie dostarczyły produkt do sekretariatu w budynku BK.

Zbiórka prowadzona będzie do 07.12.2018 r. do godziny 12.00.

PS. …. do listy potrzebnych rzeczy dodajemy GITARĘ akustyczną, bo pasję trzeba rozwijać !!!

LISTA POTRZEBNYCH RZECZY